500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Anafor 12 17 Pro Dyno 235 Sınıfının En Hafifi Basınçlı Oto Yıkama Makineleri Halı Yıkama Makineleri Koltuk Yıkama Makineleri Edw 723 C Halı ve Koltuk Yıkama Makinesi Yedek Parçalar Islak-Kuru Süpürgeler 500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Anafor 12 17 Pro Dyno 235 Sınıfının En Hafifi Basınçlı Oto Yıkama Makineleri Halı Yıkama Makineleri Koltuk Yıkama Makineleri Edw 723 C Halı ve Koltuk Yıkama Makinesi Yedek Parçalar Islak-Kuru Süpürgeler 500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Anafor 12 17 Pro Dyno 235 Sınıfının En Hafifi Basınçlı Oto Yıkama Makineleri Halı Yıkama Makineleri Koltuk Yıkama Makineleri Edw 723 C Halı ve Koltuk Yıkama Makinesi Yedek Parçalar Islak-Kuru Süpürgeler 500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Anafor 12 17 Pro Dyno 235 Sınıfının En Hafifi Basınçlı Oto Yıkama Makineleri Halı Yıkama Makineleri Koltuk Yıkama Makineleri Edw 723 C Halı ve Koltuk Yıkama Makinesi Yedek Parçalar Islak-Kuru Süpürgeler

D 7000 Nem Alma ve Halı Kurutma Makinası

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Halı yıkama firmaları en çok zorlayan işlemlerden biri olan yıkanan halıların kurutulması eğerki dışarıda kurutulur ise hava şartlarına bağlı olarak 7 ila 10 gün arasında değişebilmektedir.

Yıkanan halıların kurutulması uzun zaman aldığından halı yıkama firmaları yıkadıkları halıların ücretini halı tesliminde aldıklarından dolayı, yıkadıkları halıları bir an önce müşteriye teslim etmeleri bu konuda çok önemlidir.

Aynı zamanda günümüzde  ise yıkadıkları halıları hızlı hizmet vererek kısa sürede teslim edebilmek halı yıkama firmaları için büyük başarı ve ayrıcalıktır.
Nem alma ve halı kurutma makinaları bu konuda halı yıkama firmaların imdadına yetişmiş ve halı teslim süresini 24 saate kadar düşürebilmiştir.

Uzun yıllar bu sektörde hizmet vermekte olan firmaların da kabul ettiği gibi yıkanan halıların dış etkenlere maruz kalarak kurutulması ,halıların gün ışığından etkilenerek renklerinin solması gibi birçok soruna neden olabilmektedir.

Halı kurutma işlemi halı kurutma makineleri değil de Dışarıda kurutulmaya çalışılır ise  halıların renklerinin bozulmasının yanı sıra, yoldan geçen araçlardan gelen egzoz dumanı, dışarıdaki tozlardan, hatta halı üzerinden uçak kuşların pisliklerinden dahi etkilenmesi işten bile değildir.

Halı kurutma makineleri halıları kapalı kurutma odasında kuruttuğu için böyle sorunlarla karşılaşılması mümkün değildir. Aynı zamanda kurutulması zor olan halılar yada açık renkli halılar dışarıda kurutulduğunda renklerinde sararma yada su izi kalma gibi problemlerle karşılaşılmasını engeller.

D 7000 Nem alma ve Halı kurutma makineleri yıkanan halıların kısa sürede ekonomik olarak kurutulmasını sağlar hem işletmeciye hem de müşteriye kolaylık sağlar.

Zamanımızda Halı yıkatan müşteriler zamanla hangi firmalarda halılarının nasıl yıkandığına dair bilgi sahibi olmuştur. 2010 lu yılların başlarında Halı yıkama firmalarına, halıların nasıl yıkandığını otomatik halı yıkama makineleri kullanılıp kullanılmadığını sorgularken günümüzde artık halıları nasıl kurutuyorsunuz ? Firmanızda halı kurutma makinası var mı ? halıyı dışarıda mı kurutuyorsunuz gibi sorular sormaktadır. Bu soruların cevaplarını aldıklarında ise halı kurutma işlemini nem alma ve  halı kurutma makinaları ile yapan firmaları tercih etmektedir.

D 7000 Nem alma ve halı kurutma makinesi çalışma prensibi ise kısaca şöyledir.

Halı kurutma makinasının tam performansıyla halı kurutabilmesi için ortalama 5 x 7 m = 35m² izolasyonlu oda yapılması gereklidir. Halı askılıklarının diziliş şekli ise 7 metre olan kısım 2 yada 3 noktadan desteklenmeli, halı askılıklarının araları 13-15 cm olmalıdır.

İzolasyon (yalıtım) yapılmış 35 m² bir halı kurutma odası ortalama 400-500 m² halı kapasitesine sahip olur.
D 7000 nem alma ve halı kurutma makinası, içerisi dolu olan halı kurutma odasını saatte 5,3 kW elektrik tüketerek hava şartlarına göre ortalama 12-16 saat arasında kurutabilmektedir.

Akşama kadar yıkanan halılar halı kurutma odası içerisindeki askılıklara asılır, halı kurutma makinası çalıştırılır ve oda kapısı kapatılır. Halı kurutma makinası oda içerisindeki ısıyı ve nemi otomatik olarak algılayarak çalışmaya başlar. Ortam içerisine sıcak hava verilerek nem yoğunluğu artırılır ve nem alma ünitesi ile oda içerisindeki nem alma ve halı kurutma makinesi tarafından panellerden geçirilerek suya dönüştürülür ve oda dışına atılır.

Oda içerisindeki sıcaklık ve nem otomatik ayarlanan seviyelerin üzerine çıkacak olur ise halı kurutma makinesi dahilinde bulunan ve iki duvara monte edilen ufak havalandırma fanları devreye gider sıcak ve nemi istenilen seviyelere getirir.

Halı kurutma makinaları için araştırma yapıldığında  birbiriyle çelişen Halı kurutma makinası fiyatları ile karşılaşabilirsiniz. Bunun başlıca sebepleri ise tüm makine modellerinde olduğu gibi kullanılan malzemenin kalitesi ve işçiliğe bağlıdır.Aynı zamanda halı kurutma makinaları kurutma işlemini yaparken kullandığı Gazın da çeşitleri ve buna bağlı olarak farklı fiyatları bulunmaktadır.

Nem alma ve halı kurutma makinaları halı kurutmanın yanı sıra ,Su basmış binaların kurutulmasında, meyve sebze kurutulmasında, İnşaat malzemesi olarak kullanılan dış cephe kaplamaları olan söve imalatı sonrası kurutulmalarında, bina badana boya işlemlerinden sonra hızlıca kurutulması gibi işlemlerde de kullanılmaktadır.

 

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...